Yarınlara Kartopu Eğitim Setimiz
eğitim materyalleri

Yarınlara Kartopu Eğitim Setimiz

Bir çocuğun yaşamının ilk yılları fiziksel ve duygusal gelişimlerinde hayati bir rol oynar. Gelişim süreçlerindeki tipik dönüm noktalarını bilmek de bu projede yer alan uygulayıcılara (anne-baba, abi-abla, bakıcı...) çocuğun gelişmesi için gerekli desteği ve isteği sunabilir.

Yarınlara Kartopu Eğitim Programı'nın eğitici içeriklerini desteklemek adına, eğitim setleri hazırlayarak 0-6 yaş arası çocuklarımıza gelişimsel olarak uygun deneyimler sağlamayı hedefledik.

Eğitim Modülü

1

Hikâye Kitabı

Kitabımızda; hayvanlar âlemini konu alan, çocukların umut ve dayanışma duygusunu pekiştirecek bir hikâye yer alıyor. Hayvanlar ve onların yaşam alanlarını canlı renkler ve resimlerle anlatan kitap, minik okuyucularımızın hayal gücünü ve okuma sevgisini artırmayı amaçlıyor.

2

Döngü Dergi

Dergimizin içeriğinde boyama, çıkartma ve oyun sayfalarıyla birlikte çocukların okul öncesi gelişimi destekleyen bilgiler yer alıyor. Ayrıca dergimizde yetişkinlere destek olacak bilgiler de bulunuyor.

3

Duygularım Etkinlik Kitabı

Etkinlik kitabımızda, çocukların duygularını anlatma, bu duyguları yönetme ve sorunlarla başa çıkma becerilerini artırmaya yardımcı olan içerikler yer alıyor. Etkinlikler, renkli kalemler ve çıkartmalarla destekleniyor.

4

Doğal Afetler ve Çocuk Kitapçığı

Bu kitapçıkta, deprem, sel gibi doğal afet yaşayan yetişkin ve çocukların içinde bulundukları durumu anlamalarına yardımcı olacak temel bilgiler, görsellerle desteklenerek paylaşılıyor. Böylece çocuklar ve dolayısıyla yetişkinler, afetin yarattığı travmayla başa çıkma konusunda somut ve herkesin anlayacağı temel bilimsel bilgilerle donatılıyor.

Materyaller

Oyuncak-Peluş Maskot

    • Sevimli peluş maskotumuz, çocuklar için rahatlık ve güvenlik duygusu sağlarken, oyuncağın yumuşak dokusu, üzgün veya endişeli hisseden çocukları yatıştırmaya yardımcı oluyor.

    • Zor duygularla veya deneyimlerle mücadele eden çocuklara duygusal destek sağlayabilecek peluş maskot, çocukların konuşması veya sırlarını açması için rahatlatıcı bir oyun arkadaşı olarak öne çıkıyor.

Kalem setleri: Okul öncesi renkli kalem 12’li set, kumaş boyama kalemi 2’li set, 1 adet kurşun kalem, silgi, kalemtıraş

    • Setimizde okul öncesi çocuklarımızın hayal dünyasına eşlik ederek diledikleri gibi boyama etkinliği yapabilmelerini destekleyecek 12 adet renkli kalem bulunuyor.

    • Kumaş boyama kalemleri ise çocukların kendilerini kumaş üzerinde yaratıcı bir şekilde ifade etmelerine yardımcı olurken, setimizin içeriğinde bulunan sırt çantalarını da kendi istedikleri gibi biçimlendirmelerine imkân sağlıyor.

Kumaş Sırt Çantası

    • Setimizde, çocuklarımızın malzemelerini güvenli ve düzenli tutabilmelerini sağlamak için kumaş sırt çantası da yer alıyor. Dayanıklı ve hafif malzemesi çocukların çantayı yanlarında taşımalarını kolaylaştırıyor.