Yapı Kredi Gönüllüleri

yapı kredi gönüllüleri

Yapı Kredi Gönüllüleri

Topluma değer katmak isteyen, etrafında olup bitenlere karşı duyarlı, fark yaratmak için fırsat kollayan ve gittiği her yere ruhunu, uzmanlığını, becerisini katabilen Yapı Kredi Gönüllüleri, farklı alanlarda çalışmalar yürütüyor.

Eğitim, sağlık, çevre, hayvan hakları, çocuk ve aile hizmetleri, ekonomik, sosyal ve toplumsal gelişim gibi pek çok alanda topluma fayda sağlayacak projeleri gerçekleştiren Yapı Kredi Gönüllüleri, sosyal sorumluluk projelerine maddi ve gönüllü insan kaynağı desteği vererek, yaşadığımız toplumda sürdürülebilir kalkınma hedeflerine hep beraber ulaşmak için geçmişten bugüne üzerimize düşen sorumluluğu yerine getirmek için çalışıyor.

Bugüne kadar çeşitli gönüllülük projelerinde yer alan ve ilgili konularda eğitimler alan Yapı Kredi Gönüllüleri, şimdi de Yarınlara Kartopu eğitim programının hedeflerine giden yolda önemli bir rol oynuyor. Yarınlara Kartopu kapsamında hayata geçirilmesi planlanan projelerde aktif çalışmak isteyen Yapı Kredi Gönüllüleri, etkili bir katkı sağlayabilmek adına öncesinde alanında bir dizi eğitim sürecinden geçiyorlar. “İlk Adım Gönüllülük”, “Afet Döneminde Çocukların Korunması: İhmal ve İstismar Önlenmesi Özelinde Çocuklarla Temas” ve Prof. Dr. Selçuk Şirin’den “Yarınlara Kartopu Uygulayıcısının Rolü” eğitimlerini alıyorlar. Bu eğitimleri tamamlayan gönüllüler, afet bölgesindeki 3-6 yaş arası çocukların bilişsel ve duygusal gelişimlerine katkı sağlamak için hazırlanan Yarınlara Kartopu kitlerini çocuklarla beraber uygulayarak daha güçlü nesillerin büyümesine katkı sağlamış olacak.

Proje ve hizmet ettiği topluluklar arasında ana temas noktası olarak hizmet edecek gönüllülerimizin rolü elbette sadece projenin uygulama aşamasıyla sınırlı değil. Projenin planlama ve değerlendirme aşamalarında onlara kritik görevler düşüyor. Deneyimli gönüllüler olarak, projenin etkinliğini ve sürdürülebilirliğini geliştirmesine yardımcı olacak değerli içgörüler ve geri bildirimler sağlayacaklar. Ayrıca, potansiyel iyileştirme alanlarının belirlenmesine yardımcı olarak, projenin etkisinin artmaya devam etmesini ve zaman içinde daha fazla kişiye ulaşmasını sağlayacaklar.